menu
flaga PL flaga ENG
nagłówek | header | image
Pod auspicjami

Powitanie

Agnieszka Pluto-Prądzyńska foto

Szanowni Państwo,

mam ogromną przyjemność zaprosić 2 czerwca 2023 r. do udziału w 1-ej Konferencji Naukowej “Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje”, , która odbędzie się w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Konferencja przybliży dwa obszary badawcze: Medycynę Stylu Życia (Lifestyle Medicine) i zdrowe starzenie. Jesteśmy zaszczyceni mogąc gościć znakomitych prelegentów, będących uznanymi specjalistami w swoich dziedzinach. Cieszy nas opcja bezpłatnego udziału dla studentów kierunków medycznych, do czego Państwo, jako uczestnicy również się przyczynicie.

Robert Kelly foto Sesja Medycyny Stylu Życia skupi kilka bardzo ciekawych wykładów. Rozpocznie ją wykładem dr Robert Kelly, kardiolog i zaprezentuje ideę w praktyce. Poprowadzi też warsztaty dedykowane zmianie nawyków dla poprawy zdrowia.

Michel Poulain foto Sesję poświęconą długowieczności otworzy Prof. Michel Poulain, pomysłodawca inicjatywy i nazwy ‘Blue Zones’, czyli Stref Stulatków. Przedstawi ideę i narzędzia badawcze zabierając nas w magiczną podróż do miejsc, gdzie ludzie dożywają w dobrym zdrowiu do 100 i więcej lat. W panelu dyskusyjnym dowiemy się czego możemy nauczyć się od stulatków.

Ioan Hanes foto Dr Ioan Hanes, vice-Prezydent ELMO podczas warsztatów pokaże jak prowadzić konsultacje z zakresu Medycyny Stylu Życia.


Zapraszam 2 czerwca 2023 r.do Poznania, by poznać na żywo wszystkich naszych wspaniałych prelegentów.


Agnieszka Pluto-Prądzyńska
Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji


Zapraszam na to wydarzenie naukowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Wkład Medycyny Stylu Życia w długowieczność jest bardzo ważny.

Nie wystarczy tylko wydłużyć długości życia, ale jako pracownicy służby zdrowia powinniśmy również zadbać o jakość zdrowia. Filary Medycyny Stylu Życia przyczyniają się do podążania w tym kierunku.

Europejska Organizacja Medycyny Stylu Życia (ELMO) wspiera to wydarzenie, a ja życzę Państwu sukcesu w jego organizacji.

Ioannis Arkadianos MD
Prezydent - Europejska Organizacja Medycyny Stylu Życia (ELMO)

Daniel Śliż
Prezydent - Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia (PTMSŻ)

aktualizacja: 2023-06-01